RSS feed

Vállje sámegiela!

Utskriftsvennlig versjon Samisk hus i Oslo jubilerer
Samisk hus i Oslo feirer 4. og 5. desember sitt første jubileum, og oppsummerer 5 års aktiviteter med et rikholdig program.

Publisert: 02.12.2009

Samisk hus ble i sin tid oppretta som et sted alle samer i Oslo kunne møtes og samarbeide. Flere samiske organisasjoner har sine kontorer der, og det avholdes både møter, kurs, kulturarrangementer og fester i huset. NSR var en av organisasjonene bak oppstarten av Samisk hus, og Oslo Sameforening NSR driver i dag huset sammen med Samefolkets Parti og Samisk Sosialdemokratisk Forening. Til helgen 4. og 5. desember loves feiring med fynd under følgende program:

Fredag kl. 19 er det konsert med Inga Juuso og konsert med Torgeir Vassvik. Det selges drikkevarer.

Lørdag kl. 15 er det formell jubileumsmarkering med bl.a. taler. Eirik Myrhaug holder trommeseremoni, Ragnhild Nystad bringer ”Kampen om det samiske hus” og fjortenårige Anna Lanto holder minikonsert med fiolin og sang. Salg av bidus.

Lørdag kl. 19 avsluttes jubileet med konsert med Ann Jorid Henriksen, Halvdan Nedrejord og Harald Devold. Drikkevarer selges.

Inngangsbillett koster kr 150 for fredag og kr 150 for lørdag. Billett med inngang begge dagene koster kr 250.





Kommenter denne artikkelen    Tips en venn  Gå tilbake


Kommentarer:
Jubileumsgrafikk av NSRs sekretariatsleder Thomas Myrnes Nygård 07.12.2009 17:12
Slik sekretariatet (og formodentlig også arrangørene Oslo sameforening NSR, Samefolkets Parti Oslo og Samisk sosialdemokratisk forening i Oslo) ser det er dette Oslos byvåpen plassert på en bakgrunn av fargene rødt, grønt, gult og blått, og slik ikke noe samisk flagg i det hele tatt.
Misbruk av sameflagget av Janos Trosten 04.12.2009 11:22
Dette er misbruk av det samiske flagget.
NSR i media
Harstad også som Harsttak
Čiegus dáruiđuhttin
Krever rastiltak i Lyngen
NSR må spare
Fjordbruk på samelandsmøte

 

Sist kommenterte artikler

Bibelen i ny språkdrakt
  • Et stjerneeksempel på tullbruk av offentlige midler.
Om NRK Sámi Radios lokalkontor i Skånland
  • Ærlighet og pålitelighet, ikke ryktebasert uttalelse!!
Samiske stedsnavn skiltes i Skånland kommune
  • 29 års gammelt krav
  • Krav i hht. Stadnamnloven av 1990
  • 29 års gammelt krav om synliggjøring av samiske stedsnavn, og 19 års gammelt krav i hht. Stadnamnloven av 1990

 

Norgga Sámiid Riikkasearvi
Norske Samers Riksforbund

Postboks 173 - 9521 KAUTOKEINO
Tlf.: +47 78 48 69 55 * Fax: +47 78 48 69 88 *
nsr(a)nsr.no
Mobil: +47 988 50 273 - Org.nr: 971 481 463

 

Layout: Heaika N. SKum
Webløsning:
Interkodex A/S